Zondag 26 juni staat het Tilburgs Bierfestival weer op het programma op d’n Heuvel. Het jaarlijks terugkerend evenement – waarbij tientallen bierbrouwers met trots hun bier schenken – hoopt er weer als van ouds één groot bierfestijn van te maken. Wij zetten alles wat je moet weten over het Tilburgs Bierfestival op een rijtje. Lees snel verder.
Tilburgs Bierfestival
Tijdens het Tilburgs Bierfestival vind je Brabantse gezelligheid en unieke speciaalbieren van brouwers uit diverse landen. Op deze dag kun je op verschillende plekken terecht voor een breed scala aan bieren, lekkere hapjes en veel meer. Afgelopen jaar heeft het Tilburgs Bierfestival in een aangepaste vorm plaatsgevonden in verband met de coronamaatregelen. Het bijbehorende festival op het Heuvelplein was al een paar maanden vooruit geschoven in de hoop dat de maatregelen zouden afnemen. In augustus werd besloten de editie niet door te laten gaan omdat het evenement niet in de gewenste vorm kon plaatsvinden. Deze editie belooft dus een éxtra mooie te worden.
Hoe werkt het?
Je koopt een uniek Tilburgs Bierfestival statiegeldglas en wat muntjes en je kan bij elk van de brewery stands je glas laten vullen met een uniek, heerlijk koud bier. Proef met je vrienden, familie en ga lekker zitten aan een van de biertafels, maak een praatje met een enthousiaste brouwer en laat je overrompelen door de vele smaken, geuren en verhalen. Je betaalt €2,50 voor je eigen glazen bierglas. Lever je hem aan het einde van de dag in, dan krijg je €1 van de €2,50 terug. Liever het bierglas houden? Dat is ook geen probleem natuurlijk.
Brouwers
Tijdens het bierfestijn tappen verschillende brouwers de heerlijkste biertjes. Benieuwd naar alle brouwers? We zetten ze voor je op een rijtje:
- Milky Road Brewery;
- Biermanufaktur Engel;
- LOC Brewery;
- Gooische Bierbrouwerij;
- Marthabeer;
- Brouwerij Laveloos;
- Brouwerij ’t Mag;
- Nemeton Brewing;
- Crooked Spider;
- International Craftbeer Bar;
- Strieper Craft Beer Company;
- Brouwerij de Gieterij;
- Implosion Brewing;
- Brouwerij de Twee Leeuwen;
- Brouwerij Eanske;
- LUX Brewery;
- Wolf;
- De Kneiter;
- Brouwerij Het Rijkshotel;
- Opener;
- Oldskool Brewery;
- Brouwerij CC;
- Uthoka Brouwstudio.
Ook kun je terecht bij de stand van T DRINKS, Mercure en is er ook wat lekkers te eten. Ook is er een International Craft Beer Bar. Hier zijn bieren te proeven van onder andere:
- Marble – een Engelse brouwerij
- FrauGruber – een Duitse brouwerij
- Kinnegar – een Ierse brouwerij
- Poppels – een Zweedse brouwerij
Plattegrond
Ook de plattegrond is inmiddels bekendgemaakt. Benieuwd waar de biertjes te scoren zijn? Of waar je een hapje kan eten? Check het hieronder.
Meer informatie
Op zondag 26 juni kun je van 12:00 uur tot 18:00 uur al het lekkers proeven dat de bierwereld te bieden heeft. De entree voor het Tilburgs Bierfestival is helemaal gratis. Tijdens het bierfestival kun je gebruik maken van verschillende bordspelletjes. Ben je benieuwd naar de sfeer van de vorige edities? Bekijk hier de foto’s. Niks missen over het evenement? Houd dan de Facebookpagina in de gaten.