AaBe Dag – zondag 21 september in de AaBe Fabriek: een middag vol historie, muziek en kinderplezier
De AaBe Fabriek nodigt iedereen uit voor de jaarlijkse AaBe Dag op zondag 21 september van 12.00 tot 17.00 uur. Het wordt een sfeervolle middag waarin het industrieel erfgoed van de fabriek tot leven komt en jong en oud zich kunnen vermaken met een gevarieerd programma. En natuurlijk zijn al onze winkels open om gezellig te shoppen!
Programma & hoogtepunten
● 12.00 – 12.30 uur: opening met muziekorkest L’Aventure Noord
● 12.30 – 17.00 uur: diverse activiteiten en rondlopende muziekoptredens van De Orkestbak en Small Talk
● 13.00 – 13.30 uur: tweede optreden van L’Aventure Noord
● 13.00 – 14.00 uur, 14.30 – 15.30 uur, 16.00 – 17.00 uur: historische rondleidingen
Activiteiten voor alle leeftijden
Bezoekers kunnen meedoen aan talloze activiteiten, zoals:
● Brandweer demonstraties
● Wol weven met De Weefdames
● Pompoenen versieren
● Schminken met Monique
● Kadootjes inpakken
● Levi the Minecraft Man
● Springkussen
● Stokkenvangspel bij Henders & Hazel / Xooon en maak kans op een fauteuil
● Bingo Wheel en gratis give-aways bij vidaXL
● Rad van Fortuin bij Profijt Meubel en maak kans op een fauteuil
● Photobooth bij Pronto Wonen
● Levende animatiefiguren bij Intertoys XL
● Blikgooien bij Profijt Meubel
● Oud-Hollandsche photobooth bij Zuivelhoeve
● Sjoelen met kazen bij Zuivelhoeve
Er staan kramen van diverse winkels en verenigingen:
● Stripboek van Kees Kruik
● Biologische groenten van Boerderij De Kraanvogel
● Muziekvereniging Andara
● Muziekorkest L’Aventure Noord
● Schaakvereniging De Drie Torens
● Stichting Fatima
● Trendhopper, Primera en Keukendepot
Bij Het Ketelhuis wordt een Frans sfeertje neergezet in samenwerking met Schaakvereniging De Drie Toren. Speel een potje schaak tegen een pro en zet ‘m schaakmat. Of speel het reuzeschaakspel! Ook kun je een balletje gooien op de jeu de boules banen en geniet je van Franse muziek uit de speakers.
Historie & expositie
De gehele middag is de AaBe Kelder geopend voor het publiek. Daar is een tentoonstelling te zien én wordt een film vertoond over de rijke geschiedenis van de fabriek. Ook worden er 3 historische rondleidingen gegeven door een gids die u meeneemt op plekken van weleer waar men normaliter niet kan komen.
Praktische gegevens
● Wanneer: zondag 21 september 2025, 12.00 – 17.00 uur
● Waar: AaBe Fabriek, AaBe‑straat 27, 5021 AV Tilburg
● Toegang: gratis
● Parkeren: Er kan op het AaBe terrein geparkeerd worden. De slagbomen staan open en het parkeren is gewoon gratis. Advies is wel om op de fiets, te voet of met OV te komen.
Voor meer informatie over de AaBe dag kun je op deze link klikken!
