Frann Schollaert van Fontys Dance Arts in Context (voorheen Dance Academy) en Abdallah Omar Mahamed van Fontys Docent Theater hebben de Jacques de Leeuw prijs gewonnen en daarmee €10.000 per persoon. Tijdens de feestelijke uitreiking op dinsdag 2 juli in het Factorium Tilburg kwam het hoge woord eruit. Een deskundige jury onder het voorzitterschap van Coen Bais bepaalde twee winnaars uit tien genomineerden. “u mag best weten dat het ons de nodige discussie heeft gekost!”, aldus de jury.
Juryrapport
Over Frann zei de jury: “Een waarachtig kunstenaar! Voor Frann is maken geen keuze: hen moet dit doen. Ook waren we zeer onder de indruk van de afstudeervoorstelling. De komende tijd neemt Frann een stap terug: voor rust, voor reflectie. Maar we kunnen ons toch niet aan de gedachte onttrekken dat juist hieruit óók weer nieuwe artistieke plannen zullen ontstaan. Het bloed kruipt immers waar het niet gaan kan.”
Over Abdallah zei de jury: “Gewoon doen, aan de slag. Oprecht en recht vanuit de ziel. Zo maakt Abdallah impact, steeds opnieuw. Abdallah laat een onuitwisbare indruk op de jury achter. Hij is bescheiden: wil mensen inspireren, maar schuift zichzelf zeker niet vooruit als rolmodel. Inclusiviteit en het horen en regisseren van verhalen van anderen is wat Abdallah doet, zonder daar onnodig woorden aan vuil te maken. Gewoon doen, aan de slag. Oprecht en recht vanuit de ziel. Zo maakt hij impact, steeds opnieuw. En het geheime recept voor verbinding? Koken en samen eten!”
Stichting Jacques de Leeuw
Stichting Jacques de Leeuw reikt jaarlijks een geldprijs uit aan twee talentvolle studenten van Fontys Academy of the Arts. De winnaars ontvangen beide een bedrag van €10.000 om te investeren in hun verdere studie of carrière. Een mooie prijs die de winnaars helpt om hun dromen verder achterna te gaan en impact te maken in het culturele werkveld.
Hoe word je genomineerd?
Dat gaat niet zomaar. Deze studenten hebben namelijk allemaal iets ‘bijzonders’: uitzonderlijk talent, inspirerend project en/of hun visie op bepaalde (maatschappelijke) thema’s. Voor het eerst konden studenten dit jaar zichzelf of een studiegenoot naar voren schuiven als kanshebber. Van alle inzendingen kozen de tien bacheloropleidingen ieder één genomineerde.
Hoe win je deze prijs?
Vanaf het moment dat studenten genomineerd worden gaan ze een intensief traject in tot aan de uitreiking. Zo krijgen ze presentatietraining, hebben ze interviews met commissieleden, komen ze meer in contact met het werkveld en werken ze aan een eindvoorstelling met elkaar.