Na een moeilijke periode kijkt het team van Le Clochard eindelijk weer vooruit. De bekende kroeg in de Tilburgse binnenstad werd in november 2024 getroffen door een brand, maar inmiddels wordt er weer volop verbouwd. Achter de schermen werken Lonneke, Marvin, Pouya en Frans hard aan de terugkeer van het feestcafé. En één ding is zeker: de typische Clochard-sfeer blijft behouden.
“Het gaat nu een stuk beter met ons”, vertelt Lonneke. “We hebben een lastige tijd achter de rug, maar richten ons nu vooral op het positieve gedeelte. Het was een behoorlijke achtbaan met veel tegenslagen, maar we blijven altijd strijdbaar en houden onze rug recht.”
Niet stilgezeten
Na de brand brak er een onzekere periode aan voor het team van Le Clochard. Daarbij waren ze afhankelijk van verschillende partijen, zoals de brouwerij en de verzekeraar. Toch hebben ze niet bij de pakken neergezeten. “Tijdens Elf-elf en carnaval hebben we flink uitgepakt”, vertelt Marvin. “We werkten met buitenbarren en zetten toffe artiesten op het podium. Daarnaast brachten we zelfs speciale emblemen uit, zoals het ‘Le Clochard on Fire’-embleem”, voegt Lonneke toe.
Ook de steun van gasten gaf het team veel energie om door te blijven gaan. “We halen ontzettend veel kracht uit ons vaste team”. zegt Lonneke. “Samen met Frans en Pouya hebben we ons door deze moeilijke periode heen geslagen. Daarnaast kregen we veel reacties van gasten die vroegen hoe het met ons ging en zeiden dat ze weer zin hadden in een feestje bij ons. Dat motiveert enorm.”
Verbouwing
Inmiddels wordt er alweer een paar weken hard gewerkt aan de verbouwing van het café. Volgens Marvin verloopt dat voorspoedig en kunnen bezoekers straks rekenen op een vernieuwde versie van Le Clochard: zonder dat het café zijn karakter verliest.
“Door de verbouwing kunnen we het café slimmer inrichten”, vertelt Frans. “Dit gaan onze gasten ook merken. De wc’s krijgen bijvoorbeeld een nieuwe plek achterin het café. Daarnaast komt in het achterste gedeelte een grote extra bar, zodat gasten sneller geholpen kunnen worden aan een lekker drankje en snel weer door kunnen feesten.”
Ook de dj-booth verhuist, al blijft dat voorlopig nog een verrassing waar deze komt. Eén geruststelling wil Frans wél alvast meegeven: “Er mag nog steeds op de bar gedanst worden.”
(De toiletten verplaatsen naar achteren)
“De Clochard-sfeer is heilig”
Volgens het team moet Le Clochard vooral weer de plek worden waar iedereen samenkomt voor een avond uit. “Je kunt dezelfde sfeer verwachten als vroeger”, zegt Frans. “We willen de huiskamer worden van het feestleven in de stad. Generaties feestgangers zijn hier welkom. Of je nu voor het eerst op stap gaat of al jaren in Tilburg uitgaat: iedereen die een feestje wil bouwen, is welkom.”
Het café krijgt daarbij een vertrouwde uitstraling, maar wel in een frisser jasje. “Het blijft een gezellig bruin feestcafé dat met zijn tijd is meegegaan,” aldus Marvin. Voor Lonneke staat één ding centraal tijdens de verbouwing: “De echte Clochard-sfeer is heilig.”
Opening
Een exacte openingsdatum is er nog niet. Volgens Marvin wacht het team nog op een aantal essentiële leveringen voordat de deuren echt weer open kunnen. “We doen er alles aan om zo snel mogelijk weer open te gaan en weer spetterende feesten te organiseren”, vertelt hij.
Wel lijkt één ding duidelijk: Le Clochard wil deze zomer weer terug zijn in het Tilburgse uitgaansleven. “Wanneer we opengaan, willen we daar echt één groot feest van maken”, zegt Lonneke. “Dat willen we samen met de stad vieren!”
Blijf op de hoogte!
Wil je het verhaal van de verbouwing van Le Clochard volgen? Neem dan eens een kijkje op hun Instagram! Daar nemen Lonneke, Marvin, Frans en Pouya je mee in de stappen van de verbouwing. Volg ze daarom snel op Instagram!


