Een potje shuffleboard, interactief darten, lekker eten én ondertussen gezellig een drankje doen? Daarvoor kun je sinds kort terecht bij The Madhouse in hartje Tilburg. Deze nieuwe hotspot draait helemaal om samen spelen, eten en vooral een gezellige middag of avond hebben. Maar hoe ontstaat zo’n concept eigenlijk? En wat maakt The Madhouse anders dan andere Leisure concepten? We gingen langs en spraken operationeel manager en mede-eigenaar Roy Arts over het ontstaan van The Madhouse, de bijzondere spellen en zijn plannen voor Tilburg.
Van Mallorca en trampolineparken naar The Madhouse
Voordat Roy aan The Madhouse begon, deed hij op allerlei plekken ervaring op in de horeca- en entertainmentwereld. Na zijn horecastudie werkte hij onder andere bij Jump Square, woonde hij drie jaar op Mallorca en volgde hij daarnaast een thuisstudie Hotel Management.
Tilburg was voor Roy trouwens geen onbekend terrein. Hij woonde hier tijdens zijn studententijd op kamers en kent de stad dus goed. Tegenwoordig woont hij in Den Bosch, waar hij samen met zijn compagnon de eerste vestiging van The Madhouse opende.
Met The Madhouse wilde Roy een concept neerzetten dat in Nederland nog niet op iedere straathoek te vinden is. “In landen als Engeland en Scandinavië is social gaming al enorm populair. In Nederland kennen we vooral de traditionele poolcafés, terwijl er volgens ons nog veel meer mogelijk is. We geloven dan ook echt dat dit concept hier de komende jaren verder gaat groeien.”
Van idee tot werkelijkheid
Het idee voor The Madhouse ontstond eigenlijk heel simpel: er moest een ruimte van maar liefst 1.000 vierkante meter worden gevuld. In eerste instantie lag de focus vooral op racesimulatoren, maar al snel bleek dat nét iets te specifiek. Tijd om het anders aan te pakken!
Tijdens inspiratietrips naar Londen keek het team rond bij concepten als Boom Battle Bar en Roxy Ballroom. Daar ontstond steeds meer het idee voor een plek waar je verschillende spellen kunt doen, maar waar het vooral draait om samen een leuke tijd hebben.
Volgens Roy moesten de spellen vooral toegankelijk zijn voor verschillende soorten gezelschappen. “Mensen komen hier met vrienden, collega’s, familie of gewoon met z’n tweeën. Dan wil je dat er voor iedereen iets leuks tussen zit.”
Toen The Madhouse in Den Bosch eenmaal goed liep, kwam Tilburg al snel in beeld voor een tweede vestiging. “Als je in Brabant naar de grotere steden kijkt, is Tilburg natuurlijk een logische keuze. Ik heb hier zelf op kamers gewoond en ook mijn compagnon was vanaf het eerste bezoek aan de locatie enthousiast over de plek en de bruisende stad.”
En de locatie helpt natuurlijk ook mee. The Madhouse zit midden in het centrum, op loopafstand van het station en met verschillende parkeermogelijkheden in de buurt. Ideaal dus om spontaan binnen te lopen voor een potje, een hapje en een drankje.
Spellen die je niet overal tegenkomt
The Madhouse wil niet simpelweg neerzetten wat je bij iedere andere spellenbar of Leisure concepten ook vindt. Een deel van de spellen wordt daarom zelf bedacht en ontwikkeld, en voor nieuwe concepten kijkt het team regelmatig over de grens.
“Wat ons onderscheidt van andere leisure concepten, is dat we veel van onze spellen zelf bedenken en ontwikkelen. We willen niet zomaar kopiëren wat ergens anders al bestaat. Soms halen we juist als eerste een nieuw concept naar Nederland. Daar nemen we best wat risico voor, maar juist dat maakt het leuk. We willen bezoekers iets bieden wat ze niet overal tegenkomen.”
Roy heeft zelf trouwens ook een duidelijke favoriet. “Shuffleboard vind ik echt heel leuk. Maar je kunt hier bijvoorbeeld ook interactief darten of verschillende spellen spelen op onze interactieve pooltafels.”
Het fijne is dat je tijdens het spelen niet steeds hoeft te verkassen voor een hapje of drankje. Je bestelt gewoon aan de tafel waar je bezig bent en kunt ondertussen lekker doorspelen en bijkletsen.
Wie zoveel mogelijk spellen wil proberen, kan kiezen voor het All the Lanes-arrangement. Voor €18 per persoon speel je vier verschillende activiteiten achter elkaar, steeds een half uur lang. Zo kun je in één bezoek meteen ontdekken welk spel jouw favoriet is.
Een biertje met een bitterbal erbij
Alleen voor de spellen hoef je trouwens niet naar The Madhouse te komen. Er is een eigen keuken, een terras en genoeg keuze voor wie tussendoor trek krijgt.
Je kunt er bijvoorbeeld pizza’s en verschillende borrelhapjes bestellen. Een opvallertje op de kaart is de bier- en ballenproeverij. Daarbij worden verschillende speciaalbieren gecombineerd met bijpassende bitterballen, zoals een quadrupel met een bijpassende bitterbal of een kaasbal.
“We willen dat je hier makkelijk een hele middag of avond kunt blijven. Eerst wat eten, daarna een paar spellen doen, tussendoor een drankje bestellen en vooral lekker met elkaar bezig zijn.”
Blik op de toekomst: blijven vernieuwen
Voor de komende tijd ziet Roy vooral veel kansen in bedrijfsuitjes. En daar blijkt nu al flink wat vraag naar te zijn.
“We merken dat we op doordeweekse dagen soms vanaf één uur ’s middags tot elf uur ’s avonds vol zitten met bedrijfsuitjes. Daar liggen voor ons echt kansen om verder in te groeien.”
Ondertussen blijft ook het spelaanbod niet jarenlang hetzelfde. “Samen met mijn team zijn we continu op zoek naar nieuwe spellen, ideeën en technieken. Zo staat er binnenkort weer een bezoek aan een internationale recreatiebeurs in Londen op de planning om inspiratie op te doen.”
“Als een spel na twee jaar zijn beste tijd heeft gehad, vervangen we het gewoon door iets nieuws. Ook als die tafel financieel misschien nog niet helemaal is afgeschreven. We vinden het belangrijker dat mensen bij een volgend bezoek weer iets nieuws kunnen ontdekken.”
Stilzitten zit er bij The Madhouse dus voorlopig niet in. Nieuwe spellen ontdekken, het aanbod blijven vernieuwen en steeds meer Tilburgers laten kennismaken met het concept: Roy heeft genoeg plannen. “We willen vooral dat mensen hier binnenkomen, iets nieuws proberen en na een gezellige middag of avond met een grote glimlach naar buiten gaan.”
