Self doen wat werkt is een zorgorganisatie die de laatste jaren flink aan de weg timmert. In de eerste jaren maakten ze naam in de regio Tilburg door de man/vrouw verhouding in de zorg compleet om te draaien. Waar in de zorg over het algemeen tachtig procent vrouwen werken en twintig procent mannen, wilde Self doen wat werkt dit veranderen. Deze kijk op de zorg én de kwaliteit die ze ambulant leveren voor kinderen, jongeren, jongvolwassenen én hun gezinnen, zorgde ervoor dat Self doen wat werkt inmiddels niet alleen in Tilburg actief is, maar ook in de regio’s Waalwijk, Den Bosch, Breda en Eindhoven. Omdat ze blijven uitbreiden, zoeken ze momenteel meerdere orthopedagogen en orthopedagogen generalist. Wat het werk zo leuk maakt? Daarover spreken we met de 32-jarige Thom van Hout, die sinds begin dit jaar als orthopedagoog bij Self doen wat werkt aan de slag is.
Een stapje terug. Want wat doet Self doen wat werkt precies? De zorgorganisatie met inmiddels 160 medewerkers in dienst levert ambulante zorg voor kinderen, jongeren, jongvolwassenen en hun gezinnen. Dit doen ze niet door veel te praten, maar daadwerkelijk met klanten en hun omgeving aan de slag te gaan. Want: verandering in gedrag vindt alleen plaats als je aanwezig bent op de plekken waar klanten (cliënten bij Self red.) vastlopen. Of dit nu in de thuissituatie, op school, op de voetbalclub of ergens anders is: Self doen wat werkt zorgt dat ze aanwezig zijn waar de ‘problemen’ voordoen. Oftewel: niet alleen met de klant aan de slag gaan, maar met het hele systeem: de familie & vrienden om een kind, jongere of jongvolwassene heen. Bij Self doen wat werkt werken allang niet enkel ambulant werkers meer. Ze hebben ook psychomotorisch therapeuten, gezinsbehandelaren, regiebehandelaren, orthopedagogen en orthopedagogen generalist in dienst.
‘Self liet direct daadkracht zien’
Thom werkte de afgelopen jaren voor zichzelf en voor andere zorgorganisaties, maar maakte begin dit jaar de overstap naar Self. “Eigenlijk zat ik heel goed op mijn plek bij mijn vorige werkgever, maar toen ik in contact kwam met Self, vond ik dat toch interessant. Ik ben toen een kop koffie gaan drinken en ging met een voorstel naar buiten. De energie die bij Self hangt in combinatie met de daadkracht die ze direct lieten zien door snel te schakelen, zorgden ervoor dat ik erg geïnteresseerd was. Ook vind ik het fijn dat je je eigen agenda beheert. Plus wat ik heel goed vind aan Self, is dat we hier niet eindeloos met klanten in spreekkamers zitten te praten, maar fysiek aanwezig zijn en daar het verschil maken. We gaan het niet voor je doen, we gaan het met je doen!”
Die daadkracht van Self zie je ook in andere zaken terug. “Self is de laatste jaren gegroeid, maar keuzes worden hier snel gemaakt zonder dat twintig afdelingen daar iets van moeten vinden. Bij veel zorgorganisaties is alles veel te geprotocolleerd naar mijn mening. Bij Self is dat niet, zonder dat het tornt aan de professionaliteit van de organisatie. Daarnaast heb je hier als medewerker daadwerkelijk inspraak op de visie en de plannen van de organisatie. Je wordt hier écht gehoord en als jij een idee hebt om zorg te verbeteren, presenteer je het en als de organisatie enthousiast is, gaan ze ermee aan de slag. Dat is bij een hoop andere zorgorganisaties wel anders.”
‘Je bent zowel met de ontwikkeling van klanten als medewerkers bezig’
Doen wat werkt en samen met de hele omgeving van klanten veranderen. Dat is waar Self doen wat werkt voor staat. Maar hoe ziet het werk als orthopedagoog bij Self eruit? “Als orthopedagoog bij Self ben je zowel met klanten als medewerkers bezig. Je ben actief bezig binnen diverse casussen en geeft sturing aan ambulant werkers, psychomotorisch therapeuten en gezinsbehandelaren. Daarnaast ben je ook betrokken bij de ontwikkeling van medewerkers binnen de leerlijn die ze volgen bij Self.”
Waar je – naast de benodigde diploma’s – aan moet voldoen om bij Self doen wat werkt aan de slag te gaan als orthopedagoog? “Je moet staan voor de kernwaarden die we als Self hanteren, zowel richting klanten als medewerkers. Deze kernwaarden zijn vertrouwen, daadkracht, vakmanschap, transparantie en verbinding. Als je houdt van een werkplek vol enthousiaste en leergierige mensen, zit je hier wel op je plek.” Daar gaat Thom op door. “De energie hier vind ik super. Je moet hier soms eerder medewerkers afremmen dan stimuleren, in de goede zin van het woord.”
Thom heeft geen moment spijt van zijn overstap naar Self doen wat werkt. “Ik ga iedere dag met veel plezier naar het werk. De medewerkers bij Self zijn stuk voor stuk toppers met het hart op de goede plaats. Daarnaast is eigen agenda-beheer heel erg fijn, zeker met een jong gezin. Plus je bent niet alleen onderdeel van een mooie zorgorganisatie in ontwikkeling, je levert daadwerkelijk een bijdrage aan de ontwikkeling van je collega’s, klanten waarvoor je werkt én de organisatie zelf. Daar krijg ik energie van.”
Werken bij Self doen wat werkt
Bij Self doen wat werkt zoeken ze nog versterking! Zo zijn ze op zoek naar orthopedagogen, orthopedagogen generalist, ambulant medewerkers, psychomotorisch therapeuten en gezinsbehandelaren. Zowel voor de regio Tilburg, maar ook in de regio’s Breda, Waalwijk, Den Bosch en Eindhoven. Bekijk snel de vacatures op de website van Self doen wat werkt en solliciteer direct. Misschien loop jij dan net zo snel als Thom met een voorstel de deur uit en start je het nieuwe jaar met een nieuwe baan bij een mooie zorgorganisatie.
Meer informatie
Wil je meer weten over Self doen wat werkt en wat ze allemaal doen? Bekijk snel de website en zorg dat je ze volgt op Instagram, Facebook en LinkedIn. Self doen wat werkt doet namelijk veel meer dan ambulante zorg verlenen. Ze hebben een eigen Self Academie waarin ze zorgprofessionals klaarmaken voor de zorg van morgen. Ook is horecazaak Bengels onderdeel van Self doen wat werkt. Daar werken klanten van Self die dreigen uit te vallen op school met als doel terug te keren naar het onderwijs.