Muziek- én filmliefhebbers kunnen van vrijdag 18 tot en met zondag 20 september hun hart ophalen in Tilburg. Het Music Film Festival viert dit jaar zijn vijfde editie en brengt drie dagen lang bijzondere muziekfilms, documentaires, liveoptredens en gesprekken met artiesten en makers naar de stad. Van Kate Bush en Earth, Wind & Fire tot Golden Earring, Miles Davis en stevige thrash metal: vrijwel ieder muziekgenre komt voorbij.
Het festival verspreidt zich over vier Tilburgse locaties: Cinecitta, Paradox, Schouwburg Concertzaal Tilburg en Pathé Tilburg Centrum. Rondom veel filmvertoningen worden extra activiteiten georganiseerd, zoals interviews, voorfilms en liveoptredens.
Van thrash metal tot Golden Earring bij Pathé
Bij Pathé Tilburg Centrum staat een behoorlijk divers programma klaar. Op vrijdag beleeft een film over het leven en werk van Stewart Copeland, oprichter en drummer van The Police, zijn Nederlandse première. Regisseur Pablo Aragüés is daarbij aanwezig.
Zaterdag komen verschillende genres voorbij. Zo draait El Sett, een film over het leven van het Egyptische muziekicoon Oum Kalthoum. Met Lo Sound Desert duikt het festival vervolgens in de Californische stonerrockscene. Bassist Guy Pinhas komt naar Tilburg om hierover te vertellen.
Liever een tandje harder? Kreator – Hate & Hope vertelt het verhaal achter de Duitse thrashmetalband KREATOR. Zondag is er juist aandacht voor Nederlandse muziekgeschiedenis met beelden van een van de laatste concerten van Golden Earring in de originele bezetting. Bassist Rinus Gerritsen en drummer César Zuiderwijk zijn aanwezig voor een gesprek.
Earth, Wind & Fire en Kate Bush bij Cinecitta
Ook bij Cinecitta staan bekende namen centraal. Vrijdag is er onder meer een documentaire over het Malinese muziekduo Amadou & Mariam te zien. Diezelfde dag vindt de Nederlandse première plaats van een documentaire over Earth, Wind & Fire, gevolgd door een gesprek met soulzangeres Michelle David.
Zaterdag zijn er beelden te zien van artiesten als Beastie Boys, Sonic Youth, Foo Fighters, Beck en Bikini Kill uit de periode voordat ze wereldwijd doorbraken. Ook fans van Kate Bush kunnen hier terecht voor een documentaire over de Britse zangeres.
Jazz in Paradox
Paradox staat tijdens het festival vooral in het teken van jazz. Op vrijdag is Tilburgse trompettist Teus Nobel aanwezig bij een documentaire over zijn leven. Na afloop treedt hij zelf op.
Zaterdag wordt in Legacy het verhaal verteld van Amerikaanse jazzmuzikanten die vanwege racisme naar Zweden vertrokken. Het Deense jazztrio Little North verzorgt daarbij een optreden.
Op zondag staat jazzlegende Miles Davis centraal. De nieuwste film over Davis, die dit jaar 100 jaar zou zijn geworden, beleeft tijdens het festival zijn Nederlandse première. Daarna treedt de Amsterdamse jazzhiphop-fusionband RADIOHOP op.
Soul, blues en opera in de Schouwburg
Ook Schouwburg Concertzaal Tilburg doet mee. Op zaterdag draait er een documentaire over het Harlem Cultural Festival uit 1969, waar onder anderen Stevie Wonder, Mahalia Jackson en Sly & The Family Stone optraden. Daarna gaat de muziek verder tijdens een souldance-avond in Café Benee.
Zondag presenteert popjournalist Paul Geerts een talkshow met Bertus Borgers, bekend van onder meer Sweet d’Buster, Herman Brood en Golden Earring en als medeoprichter van de Tilburgse Rockacademie. Ook is er aandacht voor opera met een film over Pierre Audi.
Music Film Festival Tilburg
De vijfde editie van het Music Film Festival vindt plaats van vrijdag 18 tot en met zondag 20 september 2026. De films en activiteiten zijn verspreid over Cinecitta, Paradox, Schouwburg Concertzaal Tilburg en Pathé Tilburg Centrum.
Kaarten zijn verkrijgbaar via de deelnemende locaties en de website van het Music Film Festival. Voor de films en concerten bij Paradox zijn ook combitickets verkrijgbaar.
Benieuwd?
Voor meer informatie en kaarten kan je terecht op de site van Music Film.
