Veul Gère brengt grootste carnavalsfeest met twee concertavonden naar het Spoorpark!

Veul Gere spoorpark

Veul Gère viert feest. Want na 22 jaar (2×11) kiest de Tilburgse carnavalsformatie ervoor om het jubileum niet klein te houden, maar juist samen met iedereen te vieren die daarbij wil zijn. Daarom organiseert Veul Gère op 15 en 16 januari 2027 Veul Gère in Concert XXXL in het Spoorpark. Na elf keer binnen twee minuten uitverkochte shows in 013 bleek de vraag vele malen groter dan het aantal beschikbare kaarten. Groter dus, maar met beide benen op Brabantse grond: geen Ahoy, geen Ziggo Dome, geen Royal Albert Hall, maar gewoon in Tilburg.

De nieuwe concerten werden gisteren aangekondigd in een uitverkocht 013, tijdens de eerste avond van de huidige editie. Fans van het eerste uur kunnen zich vanaf nu aanmelden voor de voorverkoop; op 22 januari start de openbare kaartverkoop.

11.000 bezoekers per avond

In het Spoorpark verrijst een gigantische tent met de allure en capaciteit van Ahoy of Ziggo Dome: 11.000 bezoekers per avond, twee avonden betekent dat maar liefst 22.000 mensen mee kunnen zingen met hits als De Gròzzie van Mèn Buurvrouw, Un Lekker Delleke, en vele andere krakers. Niet omdat het moet, maar omdat Veul Gère in het jaar van het 2×11-jarig jubileum iedereen de kans wil geven om erbij te zijn. “Dat we al die jaren ons eigen 013 binnen no-time uitverkochten, was heel bijzonder. Dus als je dan echt groter wil, als feestelijke kers op de taart, dan moet dat wat ons betreft gewoon hier in Tilburg. Dicht bij de fans, dicht bij huis. Dus het is geweldig dat we de kans krijgen in het Spoorpark,” vertelt Wim Bruggeman namens Veul Gère.

Van 013 naar XXXL

De stap naar het Spoorpark is geen afscheid van 013, integendeel. Op de zaterdag ontvangt Veul Gère daar een nieuwe gouden cd aan de wand, een kroon op jaren uitverkochte shows. Maar wie zo vaak ‘nee’ moet verkopen, moet ook groter durven dromen. En dat gebeurt nu, samen met het Spoorpark. “Dit is geen vlucht naar de Randstad,” vult Bruggeman aan. “Wij blijven waar we vandaan komen. Je hoeft niet naar Amsterdam of Rotterdam om iets groots mee te maken. Dat kan hier ook. En beter.”

Cultureel fenomeen

De samenwerking met het Spoorpark draait om meer dan capaciteit alleen. Het park ziet het concert als een kans om Tilburgse cultuur ook in de winter zichtbaar en voelbaar te maken, en om meer Tilburgers toegang te geven tot een concert dat inmiddels is uitgegroeid tot een cultureel fenomeen.

Daarnaast wordt intensief samengewerkt met de parkpartners van het Spoorpark, zodat Veul Gère in Concert XXXL niet alleen een muzikaal hoogtepunt wordt, maar ook een gezamenlijk Tilburgs moment.

Grootste carnavalsconcert ooit

Met 22.000 bezoekers belooft Veul Gère in Concert XXXL uit te groeien tot het grootste carnavalsconcert tot op heden. Heel Brabant samen, midden in Tilburg, op twee avonden waarop alles samenkomt: muziek, humor en collectieve gekte. Alsof al dit nieuws nog niet genoeg is, verschijnt vrijdag 16 januari ook een nieuwe single met de toepasselijke titel ‘We gaan nog even door!’, samen met niemand minder dan Wolter Kroes.

Tickets en meer informatie over Veul Gère in het Spoorpark is te vinden op veulgereinconcertxxxl.nl